м. Київ

вул. Саксаганського 133 б

Телефон

+38 097 566 62 68

Працюємо: Пн-Сб

З 8:00 до 19:00

Як вибрати квартиру з зручним плануванням?

Найчастіше клієнти просять ріелтора підібрати ту планування, яка їх максимально влаштує.

Як вибрати квартиру з зручним плануванням

Найчастіше клієнти просять ріелтора підібрати ту планування, яка їх максимально влаштує. В даному випадку мова йде про конкретні запити. Однак якщо хочеться просто «гарну планування» – як визначити, чи він добрий у підібраного об’єкта? У цій статті зібрано ряд порад, які допоможуть це зрозуміти.

Як вибрати квартиру з зручним плануванням?

Зонування

Зонування приміщення означає, що житлоплощу ділиться на приватну (персональну) і громадську зони. Хороше планування дозволяє ці зони розмежувати. Простіше кажучи, що прийшли гості виявляються в суспільній зоні – на кухні, у вітальні і т.д. Їм не доведеться проходити через дитячу кімнату, кабінет або спальню.

Площа приміщень

Якщо ви хочете організувати вдома вітальню-їдальню, то варто вибирати квартиру з широким коридором і великою кухнею. Пам’ятайте, що площа кухні може бути розширена тільки за рахунок використання площі інших нежитлових приміщень – комори чи передпокою. «Забрати» під розширення кухні частина санвузла або кімнати не дозволить жілінспекциі.

Кількість вікон

Якщо ви збираєтеся в будь-якому випадку робити перепланування, то перед покупкою квартири зверніть увагу на кількість вікон. У кожному житловому приміщенні повинно бути хоча б одне вікно. Тому навіть величезну студію на 200 квадратів не вийде розбити більше ніж на три кімнати, якщо в цій студії всього три вікна.

Крім того, велика кількість сонця в приміщенні – запорука здоров’я і гарного самопочуття, а також істотна економія на електричному освітленні. Тому перед покупкою продумайте нове планування і подбайте про те, щоб в усі кімнати проникало достатньо світла.

Несучі стіни, колони, ригелі

Колони і несучі стіни зносити заборонено. Більш того – навіть дверні прорізи далеко не завжди можуть бути в таких стінах облаштовані, таке питання вирішується індивідуально. Тому майте це на увазі. З перегородками (ненесучими стінами) куди простіше – на них не доводиться ключовий навантаження, і облаштовувати в перегородках прорізи або навіть зносити ці перегородки можна без проблем.

Перед покупкою житла з’ясуйте, які стіни в новій квартирі – несучі, а які – ні, щоб спрогнозувати перепланування відповідно до своїх бажань.

А чи «вільне» планування?

Юридично таке поняття, як «вільне планування», не існує. Якщо забудовник стверджує, що планування житла саме така, ви маєте право вимагати у нього план, де будуть вказані межі житлових приміщень і мокрих зон. Майте на увазі, що будь-які внесені зміни не повинні суперечити закону, інакше суд може постановити анулювати їх. Якщо ви купуєте квартиру на першому поверсі або дворівневе житло, правила злегка пом’якшуються – таке розташування дає більше можливостей для перенесення мокрих зон.

Форми кімнат

Якщо вам пропонують житлоплощу з нестандартними формами кімнат, відмовтеся від неї відразу. Гострі кути формують так званий нефункціональний квадрат – меблі в такому кутку не розмістиш, а платити за пропадає дарма площа все одно доведеться. Крім того, асиметричність кімнати майже у всіх мешканців викликає сильний дискомфорт.

Що ще слід врахувати, вибираючи планування майбутньої житлоплощі?

Наявність вантажного ліфта. Якщо ви збираєтеся робити серйозний ремонт, якщо у вас є маленькі діти або планується поповнення в родині – без вантажного ліфта не обійтися. Будматеріали, меблі, коляска, велосипед – речі, які не так-то просто тягти по сходах.

«Перевірка велосипедом». Якщо ви спокійно можете занести в квартиру дорослий велосипед, не розбираючи його на частини, – значить, ви зможете так само легко занести всередину будь-які меблі та великогабаритні предмети.

news