Раз у тиждень ми надсилаємо цікаві новини по оздобленню житла та тенденціях будівництва

м. Київ

вул. Саксаганського 133 б

Телефон

+38 097 566 62 68

Працюємо: Пн-Сб

З 8:00 до 19:00

Як вибрати керамічну плитку?

Тонкощі вибору керамічної плитки

Як вибрати керамічну плитку

Тонкощі вибору керамічної плитки

Плитка отримала широку популярність завдяки терміну служби, практичності та екологічності. Кераміка органічно вписується і в класичну, і в сучасну обстановку, доповнює інтер’єр і прикрашає його. Але вибір настільки широкий, що непідготовлений покупець може запросто заплутатися. Це, напевно, один з найбільш затребуваних матеріалів, так як ванна кімната є в будь-якій квартирі.

Маркування

Не нехтуйте корисною інформацією на упаковці – загальноприйняті умовні позначення докладно розкажуть про плитці. Наприклад, сніжинка свідчить про морозостійкості продукції, відбиток ноги на чорному тлі – про підлоги кераміці, а на заштрихованном – про підвищеної зносостійкості. Тут же зазначені відомості про геометрію – розміри, товщина.

Продаються і спеціальні типи керамічної плитки: для установки на вулиці (значок «лава»), в дитячих установах ( «діти»), на промислових підприємствах ( «завод») та інші.

Місце облицювання

Кухня. На перший план виходить вимога по хімічній стійкості (шукайте моделі з маркуванням «колба»). На стінах у процесі приготування їжі або миття посуду скупчуються брудні краплі, жирні плями, залишки їжі. Періодично доводиться використовувати засоби для чищення, але не кожна плитка здатна витримати вплив реагентів. Другий пункт – стійкість до нагрівання (біля плити спостерігаються перепади температури).

Ванна кімната. Тут потрібна вологостійка кераміка з вузькими порами. Вода не проникне всередину – немає середовища для розвитку згубних грибків і плісняви. Ще одна перевага низькопористою у відсутності електричної провідності. Мережа у ванній для підключення фена, пральної машини, сушарки та інших приладів залишиться ізольованою. Наступна вимога – достатній коефіцієнт тертя. Адже на мокрій підлозі легко послизнутися.

Передпокій, коридор. Приміщення з підвищеним рівнем прохідності. Буде потрібно не просто витривала плитка, а стійка до стирання. Бруд і абразивні частки на взуття просто зіпсують поверхню стандартної кераміки.

Визначаємося з зовнішнім виглядом

Фактура. Вибір між матової або глянсової. Перша довше зберігає первинний зовнішній вигляд: подряпини, невеликі забруднення і дефекти чітко видно тільки при детальному огляді. Глянець візуально розширює простір, тому використовується в невеликих кімнатах.

Розміри. Облицьовувати стандартну міську ванну кімнату великої плиткою недоцільно – тут прийнято використовувати середню або ще менше. Габаритні моделі підійдуть просторим і світлим приміщенням, наприклад, вітальні.

Колір. Залежить від смаку власника. Але дизайнери рекомендують не захоплюватися яскравими і барвистими відтінками. Їх частіше використовують для розстановки пріоритетів або контрасту, а не в основі. Продуманий інтер’єр поєднує спокійні відтінки – темні або світлі.

Стиль. При проектуванні власного дизайну насамперед визначитеся зі стилістичною спрямованістю. Адже, наприклад, класика сильно відрізняється від hi-tech, і матеріали обробки підбираються відповідні. Спробуйте вивчити профільні журнали, оцініть асортимент керамічної плитки в доступному магазині, постарайтеся уявити, як вона буде поєднуватися з іншими особливостями інтер’єру.

Країни-виробника

На территории Європи, России та азії діють сотні компаний, что роблять керамічні вироби. Лідером в напрямку вважається Іспанія з дорогими, но самими якіснімі плитками. Дизайнерські нововведення впроваджує Італія, бюджетну продукцію предлагает Польща. Азія представлена ​​Кітаєм, Який поступово завойовує ринок за рахунок обсягів поставок и нізької ціни. Є й кілька гідніх российских виробництв – Завод Сокіл, Шахтінська плитка, Керама-Марацці, Керабуд.

news